HELIX PCD 5.3

HELIX PCD 5.3

VERIFY+

Nowy

Test kontroli wsadu w sterylizatorach parowych HELIX PCD 5.3

Więcej szczegółów

91,85 zł netto
99,20 zł brutto


VAT 8 %

Dodaj do listy życzeń

Zapłać szybko i bezpiecznie
Zapłać szybko i bezpiecznie
Metoda sterylizacjiparowa
Klasa testutesty klasy 6 - wskaźnik emulacyjny tst
Opakowanie (sztuki)250
Stosowany w cyklach134°C 5,3 min – 121°C 15 min

Testy wsadu Verify+ oferują łatwe, oszczędne, a co najistotniejsze wysokiej jakości rozwiązanie do monitorowania indywidualnych cyklów sterylizacji. Jest to kombinacja wskaźników chemicznych klasy 6 (gwarantującej najwyższą czułość pomiaru) i odpowiedniej bariery (system helix).

helix 5,3

Odczyt wyników: Samoprzylepny wskaźnik chemiczny umieszczony w przyrządzie testowym zmieni barwę z żółtej na czarną, gdy zostanie poddany działaniu pary wodnej w określonej temperaturze przez odpowiedni czas. Jeżeli powietrze całkowicie zostanie usunięte z komory, to para wodna poprzez przyrząd Helix dotrze do wskaźnika, który zmieni jednolicie swoją barwę.
Jeśli powietrze i inne gazy nie ulegające skraplaniu pozostaną nie usunięte, uniemożliwi to kontakt pary wodnej ze wskaźnikiem, co w rezultacie da niejednolite przebarwienie wskaźnika: nie wszystkie z czterech pól całkowicie się odbarwią.

Przyrząd testowy procesu Helix ma określoną żywotność, nie powinien być stosowany w więcej niż 1000 cykli.

Sposób użycia: Zdjąć górną zakrętkę z przyrządu testowego, umieścić pasek wskaźnikowy w pojemniczku na końcu rurki i założyć zakrętkę. Test ładunku należy włożyć do włókninowego worka dołączonego do przyrządu, a następnie umieścić w komorze sterylizatora w takim miejscu, gdzie penetracja pary będzie najtrudniejsza. Bezpośrednio po zakończonym cyklu wyjmujemy wskaźnik i sprawdzamy zmianę koloru:

helix odczyt wyników

Test wsadu nie powinien być traktowany jako jedyny test procesu, a zawartość każdego pakietu i kontenera powinna być również kontrolowana wskaźnikami chemicznymi, np. Steripoint. Test kontroli wsadu umieszczony w najtrudniej dostępnym miejscu jest testem wiarygodnym i z założenia służy do zwolnienia wsadu. Niemniej jednak, gdy w komorze sterylizatora układamy w różnych miejscach różne pakiety, o zróżnicowanej zawartości, test umieszczony w każdym z pakietów da nam pewność, że w każdym z nich panowały właściwe warunki sterylizacji.

Opakowanie: 250 sztuk

Przyrząd sprzedawany oddzielnie. Starcza na 1000 użyć.* dostawa tego produktu na terenie Warszawy - gratis

Na tą chwilę nie ma komentarzy dla tego produktu

Napisz opinię

HELIX PCD 5.3

HELIX PCD 5.3

Test kontroli wsadu w sterylizatorach parowych HELIX PCD 5.3

Napisz opinię

Produkty powiązane

18 produktów w tej samej kategorii